Baranów: Dwa medale filigranowych tenisistek z Mroczenia
Czy ping-pong i tenis stołowy to te same dyscypliny sportu? Czy kolor piłeczki ma jakieś znaczenie? Ilu widzów zgromadził Festiwal Tenisa Stołowego na Stadionie Narodowym? Odpowiedzi na te oraz inne pytania otrzymali uczestnicy Drużynowych Mistrzostw Gminy w Tenisie Stołowym w kategorii szkół podstawowych. A przy okazji mogli zmierzyć się z aktualnym wicemistrzem Polski amatorów Janem Kasendrą oraz wicemistrzem gminy Henrykiem Siberą.
Tenis stołowy jest dyscypliną sportową dla każdego. Grają starzy i młodzi, dziewczęta i chłopcy, stateczne panie i dystyngowani dżentelmeni. I stąd pewnie bierze się jego niesłabnąca popularność. Młodzież szkolna z gminy Baranów w ostatnich latach odnotowała kilka sukcesów, np. 5. miejsce w Wielkopolsce męskiej reprezentacji Szkoły Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej.
16 października br. w Słupi pod Kępnem rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym w kategorii szkół podstawowych. W zawodach wzięły udział chłopięce i dziewczęce reprezentacje wszystkich szkół. Wśród chłopców walka o złoty medal toczyła się do ostatniej „piłeczki”. W pojedynku decydującym o tytule mistrzowskim Tobiasz Świtoń z Donaborowa pokonał Wiktora Malinowskiego z Łęki Mroczeńskiej 2:1 (15:13;15:13), a cały mecz wygrał Donaborów 3:2. Wśród dziewcząt nie do pobicia były tenisistki z Mroczenia. Dzielne mroczenianki odprawiły z kwitkiem wszystkie rywalki, wygrywając z nimi po 3:0.
19 października br. w Łęce Opatowskiej odbyły się Finały Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym, w których duet – Kamila Kryściak i Kinga Kuźnik – wywalczył srebro. W tych samych mistrzostwach bardzo ładnie pokazali się pingpongiści z Donaborowa. T. Świtoń i Mikołaj Lubojański, uplasowali się na 5. miejscu.
~ es
Więcej w nr 44 (1299) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.
Bądź pierwszy!