Kamila, Karoliny, Roberta 18 Lipca 2024, 14:24
Dziś 21°C
Jutro 27°C
10 Stycznia, 2018

Bralin: Ostatnie starty

Kolarze UKS Sport Bralin po raz ostatni stanęli na linii startu – na szczęście tylko na zakończenie ubiegłego roku.

Na ostatnie starty w 2017 r. kolarze UKS Sport Bralin wybrali się na ziemię leszczyńską. Najpierw wzięli udział w nocnym wyścigu przełajowym „Konwa Bike Race” o Puchar Prezydenta Miasta Leszno. Wyścig stanowił zarazem pierwszy z dwóch etapów wyścigu „Cześć i Chwała Zwycięzcom”. Rozgrywany był z okazji 99. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.
Wystartowali też w ostatnim wyścigu w 2017 r., jaki znalazł się w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego. Był to Wyścig Przełajowy o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice, a zarazem drugi etap wyścigu „Cześć i Chwała Zwycięzcom”. Jednocześnie była to 12., przedostatnia już runda Orlen Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.
W pierwszym dniu zawodów najlepszy występ zanotowała Weronika Przewdzięk, która w kategorii junior młodszy zajęła wysokie 3. miejsce. Trener Dariusz Drelak w kategorii masters był 5., Maja Drelak wśród elity kobiet uplasowała się na 6. miejscu, w kategorii juniorów Karol Przewdzięk zajął dziewiątą 9. pozycję, a Tomasz Czapczyński był 10. w rywalizacji amatorów.
W drugim dniu startów aura była już bardziej zimowa. W tych trudniejszych warunkach atmosferycznych W. Przewdzięk zajęła 5. miejsce w swojej kategorii, podobnie jak T. Czapczyński. K. Przewdzięk był 9., a D. Drelak – 15.
Zawody na ziemi leszczyńskiej tak naprawdę stanowiły ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które już niebawem odbędą się w Koziegłowach.