Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dionizego, Kaliksta, Szczepana 27 Grudnia 2024, 01:27
Dziś 1°C
Jutro 4°C
Kultura i oświata
11 Kwietnia, 2018

Kępno: 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie otwarto wystawę przygotowaną z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

Data obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.
Z tej okazji na całym świecie, a także i w Kępnie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem zorganizowała warsztaty plastyczne dla grupy dzieci z zespołem Downa. Na zajęciach dzieci namalowały prace, na których przedstawiły swoje marzenia, potrzeby, pomysły. Powstała wystawa, na której można oglądać również piękne zdjęcia autorów prac. Sesję fotograficzną dla dzieci przeprowadziły: Patrycja Hanke i Kasia Rachel z Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. Na fotografiach dzieci mają dwie różnokolorowe niepasujące do siebie skarpetki, które są symbolem uczestniczenia w akcji z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.
Przybyłych na otwarcie wystawy 22 marca 2018 r. powitali: Wiesław Walas - dyrektor PBP w Kępnie i Beata Lebek - dyrektor ZSS w Słupi pod Kępnem. Wśród gości znaleźli się m.in. wicestarosta kępiński Grażyna Jany, która obdarowała dzieci paczkami wielkanocnymi, przedstawicielka biura poselskiego posłanki na Sejm RP Bożeny Henczycy, rodzice, przyjaciele dzieci, dyrekcja i nauczyciele z ZSS w Słupi pod Kępnem.
Wystawę można będzie oglądać w sali Biblioteki Powiatowej do końca kwietnia.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!