Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny 21 Lipca 2024, 03:18
Dziś 22°C
Jutro 29°C
Kępno
27 Czerwca, 2018

Kępno: Karol finalistą olimpiady

Karol Maryniak z ZSP nr 2 w Kępnie wziął udział w eliminacjach centralnych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

7 i 8 czerwca br. na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w Centrum Dydaktyczno-Naukowym, odbyły się eliminacje centralne XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W eliminacjach wzięło udział ponad 200 uczestników z całego kraju.
Do stolicy Dolnego Śląska przyjechali uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów w odbywających się w kwietniu eliminacjach okręgowych w poszczególnych blokach: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, architektura krajobrazu, ogrodnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, technologia żywności, gastronomia, weterynaria oraz leśnictwo.
Podczas eliminacji Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie reprezentował Kamil Maryniak z klasy III TC w bloku agrobiznes. Ucznia przygotowywała Barbara Gruszka – nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych. Opiekunem ucznia na olimpiadzie był natomiast Jan Kokot – nauczyciel przedmiotów zawodowych rolniczych.
W czwartek uczniowie, uczestniczący w zmaganiach, rozwiązywali testy, które miały zweryfikować ich wiedzę. W każdym z 11 bloków tematycznych należało udzielić odpowiedzi na 60 pytań z zakresu danej branży zawodowej oraz ekonomii. Następnie przystąpili do części praktycznej złożonej z trzech zagadnień problemowych. Z obydwu części można było uzyskać maksymalnie 120 punktów.
Prof. dr hab. Józef Starczewski – przewodniczący Komitetu Głównego OwiUR – podkreślał, że już samo zakwalifikowanie się do etapu centralnego to ogromny sukces. - Wszyscy jesteście zwycięzcami. Żeby tu być, przeszliście długą drogę – zwrócił się do uczniów. J. Starczewski serdecznie podziękował za wielkie zaangażowanie zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Zachęcał uczestników do tego, aby spróbować pobić olimpijski rekord punktowy sprzed 12 lat wynoszący 117 punktów.

~ Jan Kokot

Więcej w nr 26 (1281) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!