Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Błażeja, Margerity, Saturnina 29 Listopada 2024, 23:37
Dziś 5°C
Jutro 5°C
Kępno
10 Października, 2019

Kępno: Kolejny krok w kierunku czystszego powietrza

 

W kępińskim ratuszu podpisano list intencyjny o współpracy dla rozwoju sieci ciepłowniczej w Kępnie.

27 września br. w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie burmistrz Piotr Psikus, prezes Spółki „Energetyka Cieplna Kępno” Bogdan Bieniak oraz dyrektor Biura Rynków Małej Mocy PGE Energia Ciepła Robert Trzaskowski podpisali list intencyjny o współpracy dla rozwoju sieci ciepłowniczej w Kępnie.
List intencyjny dotyczy współpracy w zakresie przeprowadzenia niezbędnych analiz technicznych i ekonomicznych dla rozwoju systemu ciepłowniczego w Kępnie. - Celem zawartego przed momentem listu intencyjnego jest wykonanie analizy instalacji w mieście Kępno i przygotowanie rozwiązań technicznych, które zaproponujemy burmistrzowi i Radzie Miasta, aby następnie przedstawić propozycję współpracy w celu dalszego rozwoju systemu ciepłowniczego w Kępnie – wyjaśnił R. Trzaskowski. - Staramy się walczyć ze zjawiskiem smogu i rozwijać miasta w tym kierunku, aby instalacje „odwęglawiać”, aby były one nowoczesne i zachęcały użytkowników, by korzystać z czystego, ekologicznego ciepła – dodał.
W ramach współpracy analizie będzie podlegało zapotrzebowanie na ciepło w perspektywie najbliższych 15 lat, uwzględniające: rozwój rynku ciepłej wody użytkowej aktualnych odbiorców, potencjał wynikający z przyłączania nowych odbiorców ciepła, realizację programów ograniczenia niskiej emisji oraz erozję rynku wynikającą z termomodernizacji i zmiany sposobu użytkowania. Analizowane będą również możliwości rozwoju istniejącego układu sieci cieplnych na terenie Kępna, zapewniającego przyłączenie nowych odbiorców ciepła, zwiększenie dostaw do aktualnych odbiorców i realizację programów ograniczenia niskiej emisji. Rozpatrywane będą także techniczne i ekonomiczne możliwości budowy nowych źródeł ciepła, np. w oparciu o gazowe układy kogeneracyjne, mające na celu minimalizację emisji CO2 i zanieczyszczeń ze źródeł ciepła oraz spełnienia przyszłych norm środowiskowych.

~ KR

Więcej w nr 41 (1347) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!