Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Leona, Leonarda, Lesławy 26 Listopada 2024, 12:24
Dziś 7°C
Jutro 7°C
Kultura i oświata
1 Lipca, 2019

Kępno: Rozmawiali o zawodach przyszłości

17 czerwca 2019 r. uczniowie klas licealnych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach pn. „Rynek pracy. Teraźniejszość, przyszłość” zorganizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kępnie.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie oferuje młodzieży wiele atrakcyjnych działań. Dopiero 9 czerwca 2019 r. w placówce odbyła się uroczystość, podsumowująca trzy realizowane projekty młodzieżowe. Efektem pierwszego było otwarcia w tym dniu wystawy zdjęć z projektu „Strefa młodych” z Programu „Równać szanse”. Zdjęcia wykonano na dwudniowych warsztatach fotograficznych, podczas których młodzież wykorzystywała mniej znane techniki fotograficzne: metodę otworkową i cyjanotypię. „Reportaż po sąsiedzku” z programu „Młodzi w akcji – kreatywne wyzwania” realizowany w partnerstwie z naszą gazetą zaowocował ciekawymi artykułami, które pojawią się na łamach TK w najbliższym czasie. Trzeci o nazwie „I-grając z ogniem” realizowała młodzież skupiona w Stowarzyszeniu Kulturalnym „Euro-Art.”
Jeszcze nie przebrzmiały echa wspomnianych wydarzeń, a biblioteka już zaoferowała nowe przedsięwzięcie. I tak, 17 czerwca 2019 r., uczniowie klas I LOA i I LOB z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie wzięli udział w warsztatach pn. „Rynek pracy. Teraźniejszość, przyszłość” prowadzonych przez Mateusza Koniecznego, socjologa, animatora, doktoranta w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu warszawskiego. M. Konieczny jest założycielem Manufaktury Przyszłości – organizacji, której zadaniem jest wspieranie młodzieży w kształtowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Młody doktorant interesuje się szczególnie polityką młodzieżową oraz animacją społeczno-kulturalną. Spotkanie zorganizowała Natalia Wolko-Stempniewicz.
Młodzież, mimo wakacyjnej atmosfery, z zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach warsztatowych, uczniom w tej nietypowej lekcji towarzyszyły polonistki: Grażyna Gatner i Aleksandra Kowalek.

~ g

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!