Kępno: Wnioski Powiatu na liście rankingowej
Dwa wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych złożone przez Powiat Kępiński uzyskały pozytywną ocenę i znalazły się na liście wniosków zaakceptowanych formalnie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.
29 października 2018 r. na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu opublikowana została lista rankingowa wniosków po ocenie formalnej w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Dwa wnioski o dofinansowanie złożone przez Powiat Kępiński uzyskały pozytywną ocenę i znalazły się na liście wniosków zaakceptowanych formalnie. Zgodnie z warunkami programu nastąpi teraz ich weryfikacja w Ministerstwie Infrastruktury. Efektem będzie ostateczna lista rankingowa kwalifikująca inwestycje do dofinansowania.
Szczegóły planowanych inwestycji przybliżono podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Kępnie.
- Mam trzy dobre informacje drogowe – poinformował dziennikarzy starosta Witold Jankowski. – Dotyczą one drogi Ostrówiec - Kierzno, drogi w gminie Trzcinica oraz otwarcia drogi Krążkowy - Mikorzyn - granice powiatu, które zaplanowane zostało na piątek, 16 listopada.
Zgodnie z warunkami naboru wniosków powiaty miały prawo do złożenia maksymalnie dwóch wniosków. Zgodnie z tym warunkiem Powiat Kępiński złożył wnioski o dofinansowanie dwóch inwestycji drogowych.
Pierwsza z nich zlokalizowana jest na obszarze gminy Kępno i zakłada przebudowę drogi powiatowej nr 5677P na odcinku Myjomice – Ostrówiec – Kierzno. Zakres techniczny inwestycji obejmuje: przebudowę 3,485 km odcinka drogi o szerokości pasa ruchu 3,0 m. Dodatkowo wzdłuż przebudowywanego odcinka drogowego wybudowany zostanie chodnik.
- Jednym z głównych powodów, że ten wniosek złożyliśmy i chcemy, żeby ta droga była przebudowana, jest problem kanalizacji deszczowej, której tam po prostu nie ma, i są zalewane przez wody deszczowe posesje położone przy tej drodze, ponieważ są poniżej tej drogi – tłumaczyła wicestarosta Grażyna Jany.
Koszt całkowity realizacji zadania to 5.84.901,15 złotych, w tym wnioskowane dofinansowanie stanowić ma 50% kosztu, tj. 2.921.950,00 złotych.
- Z informacji, które posiadamy to szanse są bardzo duże na to, żebyśmy to dofinansowanie otrzymali. Oczywiście, zgodnie z warunkami programu jeszcze nastąpi ostateczna weryfikacja tych wniosków w Ministerstwie Infrastruktury, ale liczymy na to, że ten wniosek otrzyma również pozytywną opinię ministerstwa – powiedziała wicestarosta.
~ Oprac. bem
Więcej w nr 46 (1301) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.
Bądź pierwszy!