Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arnolda, Dory, Pawła 15 Stycznia 2025, 19:55
Dziś 1°C
Jutro 2°C
Redakcja poleca
30 Czerwca, 2022

Kultura i oświata: Redakcja poleca (TK 26/2022)

Prezentujemy kolejne pozycje wydawnictw zaprzyjaźnionych z „Tygodnikiem Kępińskim”. Tym razem są to książki wydane przez: „Frajda”, „Zaczytani” oraz „Zysk i S-ka. Przypominamy, że książki te można wygrać, przesyłając do redakcji poprawne hasło rozwiązanej krzyżówki z bieżącego numeru „TK”.

Oskar Kroon, Jenny Lucander - "Fakty o tatusiach"

Oto badania terenowe nad tatusiami napisane z perspektywy dziecka! Czym tatusiowie zajmują się przez całe dnie? Jak z nimi postępować, żeby się nie złościli, nie obrażali i nie przeklinali? W oczach dziecka dorośli – prastarzy i niezbadani – krążą po orbitach innej rzeczywistości. A przecież są ważni i wyjątkowi w jego życiu, no i decydują w jego sprawach. Fakty o tatusiach – współczesny portret relacji tatusiów i dzieci – to pierwsza wspólna książka skandynawskiego duetu, Oskara Koona, laureata Augustpriset 2019, i Jenny Lucander, która w 2020 roku otrzymała nagrodę Nordiska radet.

Wydawca: Frajda
Kategoria: Dla dzieci

Jolanta Kosowska - "Niedoskonali"

Są takie miejsca, które mają w sobie trudną do wytłumaczenia magię. Miejsca, które potrafią uleczyć nawet najbardziej zranione dusze... Dla Majki, Davida, Camili i Brunona takim miejscem staje się knajpa z muzyką fado w jednej z biednych dzielnic Lizbony. To właśnie tutaj krzyżują się ich ścieżki, gdy każde z nich próbuje uciec od bolesnych wspomnień i poszukać nowego sposobu na życie. Nie wiedzą jeszcze, że przyjaźń, która niespodziewanie pojawi się między nimi, stanie się najlepszym remedium na powracające traumy. W tle Lizbona, o jakiej nie pisze się w przewodnikach. Tajemnicza, mroczna i niepokojąca, z ukrytymi w jej krętych uliczkach prawdziwymi ludzkimi historiami.

Wydawca: Zaczytani
Kategoria: Powieść obyczajowa

David Eagleman - "Mózg incognito. Wojna domowa w twojej głowie"

Jeśli świadomy umysł – ta część, którą uważamy za nasze „ja” – jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, czym zajmuje się reszta mózgu? W tej błyskotliwej i prowokującej książce znany neurobiolog David Eagleman przemierza głębiny podświadomego mózgu, aby rozjaśnić zaskakujące tajemnice. Dlaczego twoja stopa znajduje się już w połowie drogi do pedału hamulca, zanim zdasz sobie sprawę z niebezpieczeństwa, które na ciebie czyha? Dlaczego słyszysz swoje imię w rozmowie, której nie sądziłeś, że słuchasz? Co łączy Ulissesa z kryzysem kredytowym? Dlaczego Thomas Edison poraził słonia prądem w 1916 roku? Dlaczego osoby, których imiona zaczynają się na literę J, są bardziej skłonne do poślubiania osób o imionach na tę samą literę?Dlaczego tak trudno jest dochować tajemnicy? I jak to w ogóle możliwe, żeby się na siebie złościć – kto dokładnie jest na kogo zły? Autor w przekonujący sposób dowodzi, że często działamy nieświadomie i bez tego nasze życie utknęłoby w martwym punkcie, a nasz mózg to wewnętrzna drużyna rywali, dzięki czemu potrafimy być kreatywni.

Wydawca: Zysk i S-ka
Kategoria: Literatura popularnonaukowa

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!