Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arnolda, Dory, Pawła 15 Stycznia 2025, 23:58
Dziś 1°C
Jutro 2°C
Redakcja poleca
2 Lipca, 2020

Kultura i oświata: Redakcja poleca (TK 27/2020)

Prezentujemy kolejne pozycje wydawnictw zaprzyjaźnionych z „Tygodnikiem Kępińskim”. Tym razem są to książki wydane przez: „Marginesy, „Wydawnictwo Kobiece” oraz „Zysk i S-ka”. Przypominamy, że książki te można wygrać przesyłając do redakcji poprawne hasło rozwiązanej krzyżówki z bieżącego numeru „TK”.

James E. Tew – "Miodzio! Jak założyć ul, hodować pszczoły i produkować własny miód"

Z czego składa się ul? Skąd wziąć pszczoły? Kiedy można zebrać pierwszy miód? Oto poradnik zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych pszczelarzy, który zawiera pięćset cennych wskazówek na temat samodzielnego prowadzenia pasieki. Zaletą pszczelarstwa jest coś więcej niż pyszny i zdrowy miód. To fascynujące i dające mnóstwo satysfakcji hobby, które może przerodzić się w prawdziwą pasję i jest niezwykle ważne dla naszej planety! To właśnie dzięki pszczołom rośliny wydają plony zapewniające 90% pożywienia na świecie. Zakładając własną pasiekę, dokładasz więc swoją cegiełkę do ratowania świata – niezależnie od tego czy mieszkasz na wsi, czy w mieście. Jak zacząć? Doświadczony pszczelarz, James E. Tew, w poradniku „Miodzio!” podpowiada między innymi: jak wybrać odpowiedni sprzęt i założyć funkcjonalny ul, skąd wziąć pierwsze pszczoły, jak zarządzać kolonią, w jaki sposób pozyskać miód, a nawet jak rozpoznać i leczyć dolegliwości mieszkańców ula.

Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Kategoria: Poradnik

J.R. Ward - "Diabelska działka"

Dynastia Bradfordów chyli się ku upadkowi. Śmierć Williama Baldwine’a, głowy rodu, uznano początkowo za samobójstwo, ale wkrótce jego najstarszy syn i zarazem największy wróg przyznaje się do morderstwa. W policyjnym areszcie Edward rozpacza nie tylko z powodu rozpadu rodziny i utraty wolności, ale też kobiety… Sutton Smythe, jego wielka miłość i jedyna osoba, o którą naprawdę zabiegał, została prezeską konkurencyjnej firmy, a to z góry skazuje ich związek na porażkę. Edward musi także stawić czoło twardej więziennej rzeczywistości. Młodszy brat Edwarda, Lane, planował na zawsze pozostać bawidamkiem, chowającym się w cieniu brata. Tymczasem przekorny los stawia go w roli głowy rodziny i lidera firmy. Przekonany, że Edward nie jest mordercą, Lane i jego ukochana, Lizzie King, wyruszają na poszukiwanie prawdziwego sprawcy – jednak odkryją coś, co nie tylko nimi wstrząśnie, ale i zmieni reguły gry. Sutton nie może oprzeć się pokusie i wbrew wszelkim przeciwnościom stara zbliżyć się do Edwarda. Tymczasem życie mieszkańców Easterly się zmienia. Są tacy, których to cieszy, dla innych staje się to tragedią. Jedno tylko jest pewne: miłość zwycięży wszystko. Nawet morderstwo.

Wydawca: Marginesy
Kategoria: Powieść obyczajowa/beletrystyka

Krzysztof Kąkolewski - "Co u pana słychać?"

Dziesięciu byłych nazistów wysokiej rangi. Dziesięć reportaży o powojennej moralności zbrodniarzy hitlerowskich. Profesor Hans Fleischhaker – nazistowski antropolog, który jeździł do Auschwitz badać ludzkie czaszki. Hermann Stolting – prokurator, którego wyroki śmierci wykonywano dokładnie co trzy minuty. Otto von Fircks, Aleksander Dolezalek i Konrad Meyer – realizatorzy Generalplan Ost, nowej, nazistowskiej wielkiej wędrówki ludów. Reinhard Hoenh – promotor chemicznej sterylizacji Słowian. Heinz Reinefarth – generał odpowiedzialny za pacyfikację zrzucającej kajdany Warszawy. Heinz Rolf Höppner – który wespół z Adolfem Eichmannem pozbawił życia cztery i pół miliona ludzi. Wilhelm Koppe – generał policji i SS, którego sam Himmler uważał za zbyt skrajnego w działaniach. Hubertus Strughold – twórca medycyny kosmicznej, na potrzeby której eksperymentował na więźniach obozu w Dachau, poddając ich ciała nieziemskim warunkom. Ci ludzie stanowili część największego w historii planu ludobójstwa. Wszystkich odwiedził Krzysztof  Kąkolewski, zadając na wstępie jedno pytanie: „Co u pana słychać?”.

Wydawca: Zysk i S-ka
Kategoria: Literatura faktu/reportaż

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!