Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adeli, Felicyty, Klemensa 23 Listopada 2024, 16:24
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Redakcja poleca
21 Grudnia, 2017

Kultura i oświata: Redakcja poleca (TK 51)

Prezentujemy kolejne pozycje wydawnictw zaprzyjaźnionych z „Tygodnikiem Kępińskim”. Tym razem są to książki wydane przez: „Sonia Draga”, „Zona Zero” oraz „Prószyński i S-ka”. Przypominamy, że książki te można wygrać przesyłając do redakcji poprawne hasło rozwiązanej krzyżówki z bieżącego numeru „TK”.

Ingmar Lehmann, Alfred S. Posamentier - „Ciekawostki matematyczne. Skarbnica zadziwiających rozrywek”

Wielu ludzi nie potrafi doszukać się w matematyce niczego interesującego. Książka Alfreda S. Posamentiera i Ingmara Lehmanna z pewnością to zmieni. Zebrane przez nich ciekawostki matematyczne pozwalają cieszyć się potęgą i pięknem matematyki nawet tym czytelnikom, dla których takie słowa jak algebra czy geometria brzmią dziś co najmniej obco, o ile nie groźnie. Zgłębianie tajemnic matematycznej rzeczywistości przez ciekawostki, pozornie trudne – lecz w rzeczywistości bardzo proste do wyjaśnienia – problemy, zdumiewające wywody logiczne czy odnajdywanie niezwykłych relacji zupełnie zmienia sposób postrzegania matematyki, ukazując ją jako niezwykłe dzieło ludzkiego intelektu. To nie tylko doskonała lektura, nieustępująca napięciem powieściom kryminalnym, ale też wspaniała rozrywka, otwierająca przed czytelnikami wrota do skarbca nieprzebranej wiedzy.

Wydawca: Prószyński i S-ka
Kategoria: Literatura popularnonaukowa

Danielle Star - „Melowy. W drodze do marzeń”

Na planecie Aura w zaczarowanych królestwach żyją skrzydlate, kolorowe jednorożce. Niektóre z nich rodzą się z symbolami na skrzydłach i magicznymi mocami - to Melowy. Gdy ukończą czternaście lat, wszystkie Melowy rozpoczynają naukę w legendarnym zamku Destino. Mała roztrzepana Clio pochodzi znikąd. Kocha książki i bez przerwy pakuje się w jakieś kłopoty. Gdy trafia do zamku, musi odnaleźć w sobie odwagę i zmierzyć się z przeciwnościami losu, by spełnić swoje marzenia. Czy zda egzamin i razem z innymi będzie mogła pójść do upragnionej szkoły? Czy prawdziwe Melowy ją zaakceptują?

Wydawca: Sonia Draga
Kategoria: Dla dzieci

Agnieszka Lewandowska–Kąkol - „Arystokracja. Powojenne losy polskich rodów"

Rody, które na trwałe zapisały się w historii Polski. Nazwiska, które znamy z podręczników; wielcy bohaterowie, wodzowie, kanclerze. Zawsze – w pierwszych szeregach, kiedy nadciągały dziejowe zawieruchy. Nadszedł jednak czas, gdy kataklizm zmiótł polskie rody arystokratyczne z areny dziejów chyba bezpowrotnie. Jak wielkie rody przetrwały czasy komuny? Pozbawieni majątków, wyrzucani z pałaców, zamykani w więzieniach, upokarzani, nękani za pochodzenie, często musieli pożyczać pieniądze, żeby „przeżyć do pierwszego”. Czy udało się im pozostać wiernymi narodowym dewizom widniejącym na herbach i moralnym zasadom kultywowanym przez przodków? Jak odnaleźli się w nowej rzeczywistości po roku 1989? Czy wolna wreszcie Polska czekała na powrót swoich historycznych liderów? Jak wygląda współczesność polskiej arystokracji? Osiem rozdziałów o wielkich polskich rodach arystokratycznych: Braniccy, Czartoryscy, Czetwertyńscy, Dzieduszyccy, Krasiccy, Potoccy, Tarnowscy, Zamoyscy. „Błękitna krew” w czasie „czerwonej zarazy” i III RP.

Wydawca: Zona Zero
Kategoria: Historia

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!