Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ady, Jana, Wilhelma 10 Stycznia 2025, 17:52
Dziś 1°C
Jutro -1°C
Kultura i oświata
19 Października, 2018

Nowa Wieś Książęca: Uczniowie uczczą Niepodległą

Projekt „Godność. Wolność. Niepodległość.” w Nowej Wsi Książęcej.

Zespół Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej otrzymał dofinansowanie w wysokości 10.000 zł na realizację zadania obejmującego przygotowanie i przeprowadzenie działań związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość”. To duży sukces dla gminy Bralin, gdyż do konkursu zgłoszono w sumie blisko 2.500 wniosków, a dofinansowanych zostało 257 szkół i placówek oświatowych z całej Polski.
Projekt „Godność. Wolność. Niepodległość.” został przygotowany przez ministra Edukacji Narodowej w ramach programu wieloletniego „Niepodległa”. Jego celem jest wspieranie szkół i placówek oświatowych w kształtowaniu postaw opartych na wspólnych dla Polaków wartościach. Wśród tych wartości należy wymienić m.in. wolność, godność, solidarność, prawa człowieka, a także wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych.
Dzięki pozyskanym środkom finansowym Zespół Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej zorganizuje wystawę „Ocalić od zapomnienia” oraz „Drogi do Niepodległej”, dwudniową wycieczkę do Poznania, Śmiełowa, Kórnika, Rogalina i Puszczykowa „Wielkopolanie dla Niepodległej”, warsztaty historyczne „Polacy dla Niepodległej”, warsztaty nauki tańców ludowych „Wzdłuż rzeki Wisły”, wycieczkę do Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie, konkurs plastyczny pod hasłem „Gdyby nie orzeł, to co byłoby godłem Polski?”, turniej rodzinny „Kocham Cię, Polsko!”, konkurs na wykonanie prezentacji multimedialnej „Polskie drogi ku niepodległości” oraz uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „Świętujemy Niepodległą”.
Dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej pokryje 80% kosztów realizacji zadania, natomiast pozostałe 20 % stanowi wkład własny Gminy Bralin.

~ M. Gudra

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!