Alfreny, Rufina, Wincentego 19 Lipca 2024, 15:17
Dziś 21°C
Jutro 27°C
22 Maja, 2018

Piłka nożna: Lider wygrywa, wicelider odpowiada

Klub Sportowy Opatówek zrobił w weekend kolejny krok w kierunku czwartej ligi. W niedzielne popołudnie drużyna spod Kalisza pokonała na własnym boisku 4:0 (3:0) GKS Żerków i na sześć kolejek przed końcem ligi ma nadal siedem punktów przewagi nad Orłem Mroczeń. Nadal, bo Orzeł nie odpuszcza i również wygrał - 3:0 przed własną publicznością z Olimpią Brzeziny.

Wszystko, co dobre dla Orła, miało miejsce przed przerwą. W pierwszych 45. minutach gospodarze zagrali dość agresywnie, ale przede wszystkim skutecznie w ofensywie. Strzelanie na obiekcie Orła rozpoczął już w 6. minucie Dariusz Luźniak. W 22. minucie Orzeł po trafieniu Wiktora Łuczaka prowadził 2:0, a po upływie dwóch kwadransów losy meczu rozstrzygnął Łukasz Gajewski. W drugiej połowie mroczenianie nie byli już tak skuteczni, ale trzybramkowa zaliczka pozwalała drużynie Marka Wojtasiaka spokojnie kontrolować mecz. Orzeł wygrał i w dalszym ciągu śrubuje rekord zwycięstw. Przypomnijmy, że drużyna z Mroczenia wiosną dokonuje rzeczy wręcz imponujących. Gracze Orła nie stracili jeszcze ani jednego punktu i w każdej kolejce odprawiają z kwitkiem kolejnych rywali. Zwycięska seria pozwala zachować nadzieje na awans do nowej czwartej ligi. Póki co pozycję lidera zajmuje Klub Sportowy Opatówek, który wiosną przegrał bezpośrednie starcie z goniącym go Orłem. Mimo tego przewaga drużyny spod Kalisza w tabeli jest w dalszym ciągu bezpieczna i wynosi siedem punktów. Mroczenianie nie składają jednak broni i cały czas ambitnie punktują w korespondencyjnym pojedynku z liderem rozgrywek. Apetyty na czołowe miejsca w tabeli mają również znakomicie spisujący się w tym sezonie gracze z Krotoszyna. Meczom Astry towarzyszą w tym sezonie duże emocje. Nie inaczej było podczas niedzielnego starcia z Victorią Skarszew. Astra do przerwy przegrywała bowiem na własnym boisku z Victorią 0:1. Po zmianie stron podopieczni trenera Leszka Krutina zagrali skuteczniej i pokonali przyjezdnych 3:1. Miejscowi już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale świetnej okazji nie wykorzystał Krzysztof Ratyński. Wkrótce to się zemściło, bowiem Victoria otworzyła wynik. Po prostopadłym podaniu piłka trafiła do Jakuba Jóźwiaka, który bez problemu pokonał Bartłomieja Jarysza. Gospodarze wciąż byli nieskuteczni. Najpierw kolejną znakomitą sytuację zmarnował Krzysztof Ratyński, a po uderzeniu Karola Krystka piłka trafiła w słupek. Wreszcie w 64. minucie Krzysztof Ratyński znalazł sposób na bramkarza gości, pokonując go po dograniu Karola Krystka, który z kolei wpisał się na listę strzelców kilkanaście minut później. Asystę przy trafieniu kapitana Astry zaliczył Mateusz Mizerny. W doliczonym czasie gry rywali dobił wprowadzony z ławki rezerwowych Dominik Piwowar.

Wyniki 25. kolejki

LZS Orzeł Mroczeń 3 (3)
LKS Piast Czekanów 0 (0)
Bramki: 1:0 Dariusz Luźniak - 6’, 2:0 Wiktor Łuczak - 22’, 3:0 Łukasz Gajewski - 30’.
Orzeł: Rafał Peksa – Łukasz Gajewski, Leszek Nowak, Dariusz Luźniak, Wiktor Łuczak, Jakub Strąk, Kamil Rabiega, Kamil Jurasik, Rafał Janicki (Patryk Hojka - 75’), Marcin Górecki (Marcin Grądowy - 85’), Daniel Parzybót. Trener: Marek Wojtasiak.
GOS Zieloni Koźminek 2 (0)
LZS Pogoń Trębaczów 1 (0)
Bramki: 1:0 Bartosz Kaźmierczak - 58’, 2:0 Paweł Wątrobski - 70’, 2:1 Adam Potoniec - 86’.
Pogoń: Tomasz Lempert – Patryk Ignasiak, Tomasz Domagała, Bartosz Bęś (Maciej Sikora - 75’), Paweł Piekarski, Błażej Ostry, Marcin Grondys, Szymon Piekarski, Mateusz Tuszyński, Patryk Łydka, Radosław Wróbel (Adam Potoniec - 70’). Trener: Jarosław Karnasiewicz.
GLZS Korona-Pogoń Stawiszyn 3 (2)
LZS Victoria Laski 2 (0)
Bramki: 1:0 Mykola Zavatskiy - 18’ (z karnego), 2:0 Mykola Zavatskiy - 31’, 3:0 Mykola Zavatskiy - 60’, 3:1 Hubert Bryza - 83’, 3:2 Arkadiusz Korpeta - 87’ (z karnego).
Victoria: Artur Kozica – Patryk Mielcarek (Szymon Kosik - 75’), Piotr Sypko, Karol Ozdoba, Dariusz Laske, Patryk Werner, Hubert Bryza, Łukasz Mońka, Jakub Nowak, Bartłomiej Gąszczak, Arkadiusz Korpeta. Trener: Adam Werner.
KS Opatówek 4 (3)
GKS Żerków 0 (0)
Bramki: 1:0 Krzysztof Krysztofowicz - 7’, 2:0 Kacper Rybka - 34’, 3:0 Szymon Janik - 36’, 4:0 Paweł Zdun - 71’.
KKS Astra Krotoszyn 3 (0)
KS Victoria Skarszew 1 (1)
Bramki: 0:1 Jakub Jóźwiak - 14’, 1:1 Karol Krystek - 63’, 2:1 Krzysztof Ratyński - 65’, 3:1 Dominik Piwowar - 90’.
KS Piast Kobylin 3 (1)
Bramki: 1:0 Marcin Kurzawa - 38’, 2:0 Mateusz Wachowiak - 50’, 3:0 Tomasz Kokot - 65’.