Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca 22 Lipca 2024, 09:33
Jutro 25°C
Sport
18 Września, 2019

Piłka nożna: Pierwsze straty lidera, Polonia przełamała niemoc

Znalazł się w końcu mocny na pędzący od zwycięstwa do zwycięstwa LKS Gołuchów. To Warta Międzychód, której piłkarze stają się specjalistami od odbierania punktów faworytom. Tym samym w czwartej lidze nie ma już zespołu, który nie stracił w tym sezonie punktów. Ligową niemoc przełamali za to piłkarze Polonii Kępno. Drużyna z Alei Marcinkowskiego, która zwycięstwa szukała od 10 sierpnia, przełamała się w domowym meczu z Victorią Września. Biało-niebiescy zwyciężyli 1:0 (0:0) i nieznacznie poprawili swoją sytuację w tabeli.

Dla obu zespołów sobotnie starcie było z serii tych o przełamanie. Victoria bardzo dobrze rozpoczęła sezon jednak w ostatnich dwóch spotkania zaledwie remisowała. Polonia za to miała na koncie niechlubną serię pięciu meczów bez wygranej. Determinację było widać po obu stronach już od pierwszego gwizdka sędziego. W skutek absencji Kacpra Skupnia szansę od pierwszych minut po raz pierwszy dostał Rafał Padiasek. Żaden z zespołów nie chciał zostawić wolnego pola, więc w pierwszej części gry fominowała walka, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Emocję na dobre rozpoczęły się w 37. minucie, kiedy to powalony w polu karnym został Karol Latusek, ale sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie przewinienia.