Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny 21 Lipca 2024, 05:27
Dziś 22°C
Jutro 29°C
31 Stycznia, 2019

Piłka nożna: Porażka Amiens, krótki występ Kurzawy

Piłkarze Lille wygrali u siebie z Amiens SC 2:1 (1:1) w jedynym piątkowym meczu 21. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue1. Na Stade Pierre-Mauroy prawie całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gości obserwował Rafał Kurzawa. Świbianin minutę przed końcem zastąpił Eddy’ego Gnahore i wliczając doliczony czas spędził na murawie pięć minut.

Zespół z Amiens objął prowadzenie po zaledwie pięciu minutach gry, kiedy to skutecznym uderzeniem pod poprzeczkę z pola karnego bramkarza znacznie wyżej notowanych rywali zaskoczył Ferney Otero. Na trafienie Kolumbijczyka dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy odpowiedział Portugalczyk Rafael Leao, który skierował piłkę do siatki z sześciu metrów. Osiem minut wcześniej rzut karny zmarnował Iworyjczyk Nicolas Pepe. Losy konfrontacji na korzyść gospodarzy rozstrzygnął pięć minut przed końcem efektownym uderzeniem głową Portugalczyk Xeka. Niemal cały mecz z perspektywy ławki rezerwowych oglądał w piątek Rafał Kurzawa. Świbianin pojawił się na placu gry w 89. minucie zmieniając Eddy’ego Gnahore. Wliczając doliczony czas gry były gracz Sokoła Świba, Zgody Olszowa i Marcinków Kępno spędził na murawie stadionu w Lille pięć minut. Trzykrotni mistrzowie Francji po dwunastej wygranej w sezonie umocnili się na drugim miejscu w tabeli. Drużyna Kurzawy doznała natomiast już trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na siedemnastym miejscu tabeli.