Kamila, Karoliny, Roberta 18 Lipca 2024, 22:13
Jutro 27°C
Sport
1 Marca, 2018

Piłka nożna: Wysokie zwycięstwo w kolejnym sprawdzianie

Wykorzystując kolejny weekend przerwy w rozgrywkach ligowych Polonia Kępno rozegrała mecz kontrolny z Zefką Kobyla Góra. Podopieczni Bogdana Kowalczyka znajdują się w świetnej formie, bowiem na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Walki Młodych rozbili przedstawiciela klasy okręgowej aż 6:1 (3:0).

Mimo, że trener Bogdan Kowalczyk nie mógł skorzystać z kilku zawodników to Polonia nie miała problemów z pokonaniem przedstawiciela Kaliskiej Klasy Okręgowej. Podczas sobotniego test-meczu nieobecni byli: Remigiusz Hojka, Bartosz Mikołajek, Dawid Matuszewski, Hubert Górecki, Adrian Holak oraz Bernard Fai Ndukong, którego wiosną nie zobaczymy raczej w barwach kępińskiej drużyny. Zwycięstwo 6:1 nad rywalem z Kobylej Góry pokazało, że kępnianie znajdują się w świetnej formie. Po dwie bramki dla biało-niebieskich zdobyli Filip Latusek i Michał Górecki, a na listę strzelców wpisali się także Wojciech Drygas i Jakub Górecki. Mecz rozpoczął się pod dyktando gospodarzy, którzy jednak początkowo nie potrafili znaleźć recepty na szczelną obronę przyjezdnych. Pierwsza bramka padła łupem Filipa Latuska, który w zamieszaniu podbramkowym otrzymał sprytne podanie od Wojciecha Drygasa. Przy drugim golu gracze zamienili się rolami. Latusek uruchomił wbiegającego Drygasa, a ten uderzeniem przy krótkim słupku nie dał szans bramkarzowi. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do tego duetu, bowiem był on „odpowiedzialny” również za trzeciego gola. Wojciech Drygas popisał się indywidualną akcją na lewym skrzydle, zagrał do Filipa Latuska, a ten bez przyjęcia umieścił piłkę w siatce. Po przerwie doszło do kilku zmian, które jednak nie wpłynęły negatywnie na jakość gry kępińskiego zespołu. Z bardzo dobrej strony pokazał się zwłaszcza Michał Górecki, który zdobył dwie bramki. Pierwsza padła z rzutu karnego, a przy drugiej wykorzystał on bardzo dobre, płaskie dośrodkowanie Łukasza Walczaka. Ozdobą meczu była jednak bramka Jakuba Góreckiego. Pomocnik gospodarzy uderzył nie do obrony z około dwudziestego metra. Goście honorową bramkę uzyskali dzięki Szymonowi Jędrzejewskiemu, który wykorzystał błąd zawodników stojących w murze i zamienił rzut wolny na bramkę. W najbliższą sobotę kępnianie zmierzą się z czwartoligową Pogonią Oleśnica.

~ BAS

KKS Polonia Kępno 6 (3)
KLKS Zefka Kobyla Góra 1 (0)
Bramki: 1:0 Filip Latusek, 2:0 Wojciech Drygas, 3:0 Filip Latusek, 4:0 Michał Górecki, 5:0 Michał Górecki, 6:0 Jakub Górecki, 6:1 Szymon Jędrzejewski.
Polonia: Grzegorz Kubiszyn (zawodnik testowany) – Mateusz Gola, Kacper Skupień, Maciej Sikora, Witold Kamoś, Jakub Górecki, Wojciech Drygas, zawodnik testowany (zawodnik testowany), Bartosz Bęś (Łukasz Walczak), Borys Wawrzyniak (Piotr Cierlak), Filip Latusek (Michał Górecki). Trener: Bogdan Kowalczyk.