Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dionizego, Kaliksta, Szczepana 27 Grudnia 2024, 02:24
Dziś 1°C
Jutro 4°C
Powiat
18 Kwietnia, 2018

Poznań: Wielkopolska Izba Inżynierów Budownictwa ma już 15 lat

12 kwietnia 2018 r. w Poznaniu odbył się XVII zjazd sprawozdawczo-wyborczy Wielkopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

W tym roku kończyła się 4-letnia kadencja Wielkopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa, stąd zwołany zjazd oprócz corocznego charakteru sprawozdawczego, miał również za zadanie wybór nowych władze, na kolejną kadencję. Na zjazd stawiło się 93% zaproszonych delegatów. Jedynym delegatem z powiatu kępińskiego był Mirosław Grygier. Okręg Wielkopolski liczy 11.324 członków i jest jednym z najliczniejszych w Polsce. W 2007 r. Wielkopolska Izba liczyła 7.899 członków. Łącznie w kraju członkami izb inżynierskich jest około 100 tys. inżynierów i techników budownictwa. Z tej liczby najlicznej reprezentowana jest specjalność budownictwa ogólnego 50,53%, a następna w kolejności jest specjalność - instalacje sanitarne - 20,81%. Okręg kaliski WIIB zrzesza 1249 członków.
Roczny budżet Izby to około 4,2 mln złotych, z tego 3,3 mln pochodzi ze składek członków Izby, a 0,9 mln przychodów to wpływy z procedur kwalifikacyjnych związanych z udzielaniem uprawnień budowlanych.
W swoim sprawozdaniu przewodniczący Izby Włodzimierz Drober omówił działania w okresie mijającej kadencji. Cel strategiczny Izby to nieustępliwość w dążeniu do utrzymania standardów związanych z rolą inżyniera w procesach budowlanych. Cele doraźne to elastyczność w działaniach bieżących w celu zaspokajania oczekiwań środowiska.
W sprawozdaniu finansowym skarbnik Izby Kazimierz Ratajczak przedstawił finanse w 2017 r. Należy podkreślić ostrożną politykę finansową, jaka była prowadzona w ostatnich latach. Izba ma aktualnie środki finansowe w kwocie około 7 mln złotych i nie ma zadłużenia kredytowego. Można to określić jako wzór dobrego gospodarowania.
Uczestnicy zjazdu wybrali na kolejne 4 lata nowego przewodniczącego Jerzego Strońskiego. - Jednym z ambitnych celów Izby na kolejną kadencję jest budowa zaplecza biurowego, które będzie służyło do przeprowadzanych 2 razy w roku egzaminów kwalifikacyjnych na uprawnienia budowlane, do organizacji konferencji i szkoleń członków izby. Należy wspomnieć, że przygotowywane są regulacje prawne, które będą wymagały, aby każdy pełniący funkcje techniczne uzyskiwał w ciągu roku odpowiednią ilość punktów za udział w szkoleniach, konferencjach technicznych lub za publikacje w prasie fachowej - mówi M. Grygier, delegat z powiatu kępińskiego.kalendarzowego.

~ Oprac. m

Więcej w nr 16 (1271) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!