Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Alfreny, Rufina, Wincentego 19 Lipca 2024, 18:17
Dziś 21°C
Jutro 27°C
Sport
31 Października, 2018

Rychtal: Na sportowo i patriotycznie

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej w Rychtalu.

26 października br. rychtalska hala sportowa zapełniła się młodymi ludźmi, którzy przybyli nie tylko na Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej, ale także po to, aby symbolicznie uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a swój wysiłek, trud i wolę walki sportowej poświęcić dla Niepodległej. Do rozgrywek piłkarskich przystąpiło sześć drużyn z trzech szkół podstawowych gminy Rychtal. W związku z tym, że szkoły różnią się liczebnością uczniów w poszczególnych rocznikach, dla wyrównania szans wprowadzono regulaminową zasadę, że w drużynie może grać maksymalnie trzech zawodników z klasy ósmej, a pozostali – to uczniowie klas niższych.
W wyniku zaciętych gier piłkarskich wyłoniono najlepsze zespoły, które ustanowiły klasyfikację końcową szkół. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna z Rychtala w składzie: Filip Namyślak, Szymon Tyszkowski, Błażej Kędzia, Kacper Namyślak, Jakub Bizunowicz, Kacper Szczepaniak, Mateusz Kuropka i Filip Rogaliński. Drugie miejsce wywalczył zespół z Wielkiego Buczku w składzie: Oskar Pierecki, Filip Stanisławczyk, Anton Shevchenko, Filip Sadura, Jakub Sójka, Krystian Rachel, Dawid Kowalczyk i Jakub Okaj. Na miejscu trzecim uplasował się zespół z Drożek w składzie: Kacper Tabaczuk, Bartłomiej Gniłka, Mateusz Kozak, Krystian Stryczek, Patryk Misterkiewicz, Kamil Szyszka i Maciej Morawiak. Najlepszym strzelcem rozgrywek został F. Namyślak (9 bramek), a najlepszym bramkarzem – Patryk Barzyk. Sędziami rozgrywek byli Bartek Kubiec i Jakub Nizioł oraz Aleksandra Rorat, Julia Szczepaniak i Daria Bochniak. Na zakończenie wręczono dyplomy, puchary i medale.
- Zawody piłkarskie to kolejna inicjatywa niepodległościowa nauczycieli i uczniów z rychtalskiej podstawówki. Wspomniane na początku imprezy sportowej dzieje ojczyste wzbudziły wśród uczestników refleksje, które prowadzący zakończyli pytaniem: „Co ja mogę dziś zrobić i robię dla mojej Ojczyzny?”. Istota tego pytania pozostawia wiele możliwości odpowiedzi. Jedno jest pewne – dla młodych ludzi powinno to być dążenie do zdobycia jak najlepszego wykształcenia, by w przyszłości swoją wiedzą, umiejętnościami i nabytym doświadczeniem służyć ojczyźnie – podsumował animator Piotr Nasiadek.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!