Danieli, Wawrzyńca, Wiktora 21 Lipca 2024, 21:25
Dziś 23°C
Jutro 31°C
15 Maja, 2019

Słupia p. Kępnem: Wywalczyli 15 medali

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem z sukcesem wystartowali w Mistrzostwach Polski w Pływaniu „Sprawni Razem” w Krakowie.

Mistrzostwa Polski w Pływaniu „Sprawni Razem” odbywały się w Krakowie od 26 do 28 kwietnia br. W imprezie udział wzięło 76 zawodników z 9 województw (dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, małopolskie, mazowieckie, podlaskie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie). Organizatorem mistrzostw było Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni Razem”.
Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: do lat 13, 14-16 lat, oraz 17 lat i starsi. Wszystkie dystanse na 100 m i 200 m stylem dowolnym były to kategorie open.
Uczniowie ZSS w Słupi pod Kępnem tradycyjnie już zdobyli mnóstwo medali. Mistrzem Polski na 50 m stylem dowolnym, z rekordem życiowym (30.25) został Wojciech Kolebski. Kacper Klein został mistrzem Polski na 100 m stylem zmiennym i 50 m stylem klasycznym. Mistrzostwo Polski na 50 m stylem klasycznym zdobyła też Wiktoria Gąszczak.
Pływacy z powiatu kępińskiego wywalczyli również liczne medale srebrne i brązowe.
W kategorii do lat 13 Michał Nowakowski „wypływał” wicemistrzostwo Polski na 25 m stylem dowolnym i na 50 m – stylem klasycznym, zdobywając też brązowy medal na 25 m stylem grzbietowym