Świba: Dla babci i dziadka
Tegoroczna uroczystość Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu w Świbie połączona została z prelekcją przeprowadzoną przez kępińskich funkcjonariuszy policji na temat bezpieczeństwa seniorów i ich wnuków.
Uroczystości, która zorganizowana została w sali OSP 26 stycznia br., przyświecały słowa: „Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba. Znana to para, bardzo kochana, przez wszystkie dzieci jest szanowana. No a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło…”.
Przedszkolaki zaprosiły do udziału w niej nie tylko swoje babcie i dziadków, ale także wszystkich seniorów ze Świby oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Świbie Izabelę Ambrozik, księdza proboszcza Rafała Rubrykę oraz sołtysa Świby Piotra Baraniaka.
Dzieci powitały przybyłych gości w w pięknych strojach i w odświętnie udekorowanej sali. Swoje przywiązanie i szacunek wyraziły prezentując program artystyczny, składając się z wierszyków, tekstów piosenek, a także układów tanecznych. Przedszkolaki zaprezentowały się w wyjątkowym koncercie życzeń. Występ małych artystów, zadeklamowane wierszyki, wyśpiewane z serca piosenki, a także taniec do utworu „Despacito” wywołały u dziadków łzy autentycznego wzruszenia, jak również zrobiły ogromne wrażenie. Na zakończenie dzieci pięknym tańcem, zamieniając się w śnieżynki i królowe śniegu dzieci zabrały wszystkich gości do bajecznej krainy śniegu i lodu.
Przygotowały też urocze upominki. Babcie otrzymały doniczki z kwiatkiem, w których znajdowała się niespodzianka - zdjęcie z wizerunkiem wnuczka lub wnuczki, natomiast dziadkowie otrzymali świeczniki własnoręcznie wykonane przez dzieci. Oczywiście, nikt z zaproszonych gości nie wyszedł z pustymi rękoma, bowiem niespodzianki zostały przygotowane dla nich wszystkich. Zaproszonych gości czekała również miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku, który został przygotowany dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców.
Dodatkowo, w trosce o bezpieczeństwo seniorów i ich wnuków, w spotkaniu wzięli udział funkcjonariusze kępińskiej policji. Podczas prelekcji policjanci apelowali o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do mieszkań, bądź telefonują podając się za członków rodziny lub znajomych. Policjanci przypomnieli metody, jakie stosują przestępcy wyłudzający pieniądze. Oszukują oni najczęściej osoby starsze, mieszkające samotnie, działając metodą „na wnuczka”, „pracownika opieki społecznej” czy „pracownika wodociągów”. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę na oszustów, którzy coraz częściej podszywają się pod osoby zaufania publicznego: prokuratorów, księży czy policjantów. Przypomnieli, aby w żadnym wypadku nie przekazywać pieniędzy obcym osobom.
~ Oprac. bem
Bądź pierwszy!