Kamila, Karoliny, Roberta 18 Lipca 2024, 12:26
Dziś 21°C
Jutro 27°C
29 Listopada, 2017

Tenis stołowy: Dobre występy naszych w Praszce

W Hali Sportowej Kotwica w Praszce odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości. W dziewięciogodzinnym turnieju, rozgrywanym na dwunastu stołach wystartowało 93. zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych oraz kategorii open.

Kolejny bardzo dobry występ zanotowali tenisiści stołowi z naszego regionu. W najliczniejszej kategorii 41-60 lat znakomite trzecie miejsce w bardzo silnej konkurencji wywalczył Jan Kasendra z Kępna, który był bliski końcowego zwycięstwa. Najpierw pomyślnie przebrnął cztery rundy, a w finale spotkał się z zawodnikiem STS SDK Pong Wieluń Sławomirem Pychyńskim. Były trzecioligowiec z Wielunia okazał się mistrzem końcówek, gdyż w pierwszym secie przegrywał już z kępnianinem 2:7, 8:10 by rozstrzygnąć tego seta na swoją korzyść. Drugiego seta wygrał mieszkaniec Kępna, natomiast w trzecim powtórzyła się sytuacja z pierwszego, kiedy znów Jan Kasendra miał dwie piłki setowe przy stanie 10:8 i przegrał go 10:12. W czwartym secie z kolei prowadził wysoko Sławomir Pychyński 8:3, Kasendra wyszedł na prowadzenie 10:9, ale ostatecznie uległ doświadczonemu tenisiście z Wielunia 10:12 i w całym meczu 1:3. Wysokie szóste miejsce w tej samej kategorii zajął Andrzej Gogol z Mnichowic. W kategorii open zwyciężył grający aktualnie w Bundeslidze Szymon Mora. W kategorii do 40 lat piąty był mieszkaniec Łęki Opatowskiej Paweł Gottfried, a na najniższym stopniu podium uplasował się Jakub Swerhun z pobliskiego Bolesławca. Obaj trenują tenis stołowy w GUKS Byczyna. W najstarszej kategorii zwyciężył były drugoligowiec Jan Izydorczyk z Opola. Ósme miejsce wśród weteranów wywalczył Władysław Kącki ze Słupi pod Kępnem. Otwarcia turnieju dokonał Dyrektor M-GOKiS w Praszce Jacek Pac, a sekretarzem turnieju był Edmund Olszowy.