Alfreny, Rufina, Wincentego 20 Lipca 2024, 01:25
Jutro 27°C
Sport
10 Lipca, 2018

Tenis stołowy: Dublet Kasendry w Gorzowie

W ostatnią sobotę czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gorzowie Śląskim rozegrano pierwszy turniej tenisa stołowego z cyklu Gorzowskie 3 PL. Znakomitą formą wykazał się 58-letni Jan Kasendra z Kępna, który w silnej konkurencji zawodników trzeciej, czwartej czy piątej ligi wygrał zarówno kategorię amatorów jak i open.

58-letni zawodnik z Kępna najpierw wśród amatorów wygrał mecze grupowe, później pucharowe, by w półfinale pokonać Sławomira Różyckiego z Działoszyna, a w finale Leszka Piotrowskiego z Krzepic. Z kolei w drodze do zwycięstwa w kategorii open zwyciężył 3:1 25-letniego Macieja Kijaka z trzecioligowego UKS-u Byczyna oraz również 3:1 26-letniego Mateusza Anczyka, reprezentanta również trzecioligowego MGOK Gorzów Śląski. Godny podkreślenia jest fakt, że Jan Kasendra w obu turniejach nie przegrał żadnego pojedynku, a drugie miejsce w kategorii open zajął czołowy tenisista stołowy trzeciej ligi Adam Milde z Gorzowa Śląskiego. Kolejne turnieje odbędą się w lipcu i sierpniu, a organizatorem cyklu będzie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gorzowie Śląskim.